Rodzaje kolczyków w uchu – nazwy, które musisz znać!

Kategoria:    

Porady

   Komentarze: 0
Rodzaje kolczyków w uchu – nazwy, które musisz znać!

Kolczyki to jedna z najpopularniejszych form biżuterii, chętnie noszona przez większość kobiet. Ich popularność sięga zamierzchłych czasów. Kolczyki były używane w formie ozdoby lub przynależności do danej klasy. W dzisiejszych czasach spełniają głównie tę pierwszą funkcję. Warto poznać nazwy kolczyków w uszach, o których mowa w tym artykule.

  • Lobe
  • Tragus
  • Industrial
  • Helix
  • Rook

Lobe

Z języka angielskiego „płat”. Jest to najpopularniejsza forma przekłucia w centralnej części płatka ucha. Jest to najmniej bolesny rodzaj kolczyków w uchu. Pełne gojenie się lobe trwa między 1,5 a 2 miesięcy. Po wykonaniu przebicia najczęściej do ucha wkładamy kolczyk typu labret. Jest to prosty kolczyk przypominający mały gwóźdź zakręcany na końcu najczęściej małym stożkiem lub kuleczką. Gdy okres gojenia minie, możemy wymienić nasz labret na inny rodzaj kolczyka. Wyróżnić możemy również inne rodzaje lobe jak np. upper, horizontal lub vertical lobe. Przekłucia te różnią się one od siebie umiejscowieniem kolczyka na płatku ucha. Upper znajduje się delikatnie ponad zwykłym lobe, horizontal jest horyzontalnym przekłuciem płatka ucha, a vertical wertykalnym, idącym z dołu do góry płatka.

Kolczyk lobe

Tragus

Tragus to nazwa kolczyka do ucha znajdującego się na jego skrawku (małej chrząstce od strony twarzy). Kolczyk najczęściej robiony jest w centralnej części skrawka, choć możliwe jest też inne jego umiejscowienie. Gojenie może potrwać od 3 do 4 miesięcy. Niestety przekłucie tego typu jest bardziej niż inne narażone na powstanie ziarniny. Tragus to również kolczyk, który może mieć różne rodzaje: anti tragus lub vertical. Anti tragus wykonuje się naprzeciw skrawka ucha, a wertykalne przebicie tak samo, jak w poprzednim kolczyku polega na przebiciu skrawka ucha z dołu do góry.

[related item="1"]

Industrial

Industrial to przekłucie górnej części ucha z użyciem tzw. sztangi (długiego kolczyka z obu stron zakręcanego nakrętkami). Przekłucie wykonuje się, przebijając niemal w jednym momencie dwie górne części ucha w celu przełożenia przez nie wspomnianego wcześniej kolczyka. Industrial to rodzaj kolczyka, który zazwyczaj zostaje z nami już na stałe. Ze względu na jego nietypowe umiejscowienie w praktyce ciężko o możliwość zmiany na inny typ. Gojenie tego rodzaju kolczyków w uchu trwa stosunkowo – od 6 do nawet 9 miesięcy.

Helix

Innym bardzo popularnym rodzajem kolczyka do ucha lub w okolicach zawinięcia chrząstki ucha jest helix. Nazywamy w ten sposób większość standardowych przekuć znajdujących się na górnej chrząstce ucha. Na świeżo przebite ucho zakładany jest kolczyk labret, który można wymienić na inny dowolny typ kolczyka do ucha po zagojeniu się dziurki. Pełne gojenie helixa trwa od około 3 do 4 miesięcy. Oprócz standardowej wersji helixa jest jeszcze forward helix. Charakteryzuje się tym, że umiejscowiony jest w bliższej twarzy, górnej części ucha, wzdłuż zgięcia obrąbka ucha.

[related item="2"]

Rook

Rook wykonuje się w miejscu dolnej odnogi grobelki ucha, na grzbiecie leżącym pomiędzy zewnętrzną częścią ucha a wewnętrzną muszlą. Na świeżo wykonany piercing zakładany jest tzw. banan, czyli krótki, lekko wygięty kolczyk zakręcany z obu stron nakrętkami. Po około 3-4 miesiącach, gdy miejsce przekłucia zagoi się, możemy wymienić ten rodzaj kolczyka na inne kolczyki do uszu. Najlepiej w tym miejscu sprawdzą się kółko lub podkówka.

[related item="3"]

Share This Post :

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: